| Date: | Wednesday 13 September 2006 |
| Time: | 17:20 |
| Type: | Piper PA-46-350P Malibu Mirage |
| Owner/operator: | private |
| Registration: | N721BB |
| MSN: | 4636106 |
| Fatalities: | Fatalities: 0 / Occupants: 2 |
| Other fatalities: | 0 |
| Aircraft damage: | Substantial |
| Category: | Accident |
| Location: | EPSU -
Poland
|
| Phase: | Landing |
| Nature: | Passenger - Non-Scheduled/charter/Air Taxi |
| Departure airport: | EPBC |
| Destination airport: | EPSU |
| Investigating agency: | SCAAI |
| Confidence Rating: | Information verified through data from accident investigation authorities |
Narrative:Dnia 13 września 2006 r. pilot samolotowy wykonał, na samolocie u201EPiperu201D PA-46 o znakach rozpoznawczych N 721 BB, przelot z lotniska Babice na lotnisko Suwałki. W czasie podejścia do lądowania, przy słabej widoczności z powodu zapadającego zmroku, pilot obniżył lot, zaczepił podwoziem o powierzchnię ziemi i zatrzymał się w odległości 37 m od pierwszego zetknięcia z ziemią. W trakcie dobiegu nastąpiło złama-nie podwozia i samolot został uszkodzony. Pilot odniósł nieznaczne obrażenia.
Accident investigation:
|
|
| | |
| Report number: | CHI06WA271 |
| Status: | Investigation completed |
| Duration: | |
| Download report: | Final report
|
|
Sources:
http://www.mt.gov.pl/article/transport_lotniczy/lotnictwo_cywilne/panstwowa_komisja_badania_wypadkow_lotniczych/rejestry_zdarzen_lotniczych_z_lat_ubieglych/article.php/id_item_tree/490ce39d931aeb201c2c74522937be49/id_art/e6c6165ce881a49fc90efa939c679079 